קשיים חברתיים בגיל ההתבגרות- כך תעזרו לילד שלכם

September 12 2023spiderus_admin

ישנם ילדים שלא קל להם לרכוש חברים. אותם ילדים ימצאו את עצמכם מתביישים, מתבודדים, עצובים ולפעמים גם סובלים מחרם. אין דבר קשה יותר להורה מלראות את הילד שלו סובל, בעיקר כאשר מדובר על סבל בשל קשיים חברתיים. הורים רבים מוצאים את עצמם חסרי אונים אל מול הקשיים שהילד חווה ותוהים כיצד הם יכולים לסייע לו.

חשוב לדעת כי המקור לקשיים רגשיים לא פעם יהיה בשל סיבות עמוקות יותר כגון: ילד אשר סובל מחוסר הערכה עצמית, דימוי עצמי ירוד, ילד אשר סובל מחרדה חברתית ועוד. על כן, אין ספק כי טיפול פסיכולוגי או טיפול רגשי לילדים יכולים לסייע לילד הסובל מקשיים רגשיים וחשוב לבחור עבורו את הטיפול והמטפל הנכונים.

מהן הסיבות לקשיים חברתיים אצל ילדים ומתבגרים?

ישנן סיבות שונות לקשיים חברתיים אצל ילדים ומתבגרים. לא פעם מדובר על קושי אישי שלהם לפתח כישורים חברתיים או שהם סובלים מחרדה חברתית, דבר אשר גורם להם להתכנס בתוך עצמם ולהתבודד.

ישנם ילדים ובני נוער שאינם מצליחים לקרוא מצבים חברתיים או להסתגל אליהם, לא פעם מדובר על ילדים שיש להם מרכיבים אישיותיים מאוד רגישים, מורכבים ועדינים. הם סובלים מביישנות, חוסר ביטחון, חרדה חברתית, דימוי גוף נמוך, דימוי עצמי נמוך, בעיות התנהגות ועוד. ישנם מצבים שהילדים בכיתה אינם מתחברים לילד וזאת בשל העובדה שהוא חריג מבחינת המעמד שלו, תכונות האופי שלו, המראה שלו ועוד. ילד אשר מרגיש זאת, ייקח מרחק בכדי שלא להיפגע וכך יסבול מבדידות חברתית.

האם אפשר לסייע לילדים ומתבגרים לרכוש כישורים חברתיים?

חשוב שתדעו שילד אשר סובל מקשיים חברתיים בשל העובדה שאין לו מיומנויות חברתיות, יכול לפתח אותם. אתם יכולים לבחור עבור הילד טיפול ספציפי בתחום פיתוח מיומנויות חברתיות. הטיפול המדובר יכול לסייע לו לרכוש ביטחון עצמי ולהבין כיצד הוא יכול לתקשר בחברה.

מעבר לכך, חשוב שאתם כהורים תמצאו עבור הילד פעילויות חברתיות שהוא יצליח להשתלב בהם ולהנות מהם מחוץ למסגרת החינוכית שהוא לומד בה.

כדאי מאוד לנסות ולסייע לילד להתחבר אחר הצהריים עם ילדים שיש להם פוטנציאל חיבור טוב אתו. יצירת קשרים אחר הצהריים מהווה דרך יעילה מאוד לפיתוח מיומנויות חברתיות.

מתי כדאי לבחור בטיפול פסיכולוגי עבור ילד הסובל מקשיים חברתיים?

אם הילד שלכם בודד וסובל ממצוקה חברתית ואם אתם חוששים שהוא יפגע בעצמו באופן כלשהו שהוא יתדרדר למצבי דיכאון, חשוב מאוד לבחור עבורו טיפול פסיכולוגי או טיפול רגשי שיכול לסייע לו. אם אתם מתגוררים בחיפה, כדאי שתחפשו פסיכולוג ילדים בחיפה אשר מתמחה בטיפול בבעיות וקשיים חברתיים בקרב ילדים ובני נוער.

במסגרת טיפול פסיכולוגי, ניתן לקבל גם הדרכת הורים שתסייע לכם לעזור לילד שלכם וגם לבדוק מהו המקור לבעיות החברתיות של הילד ולטפל בדברים באופן מהותי ושורשי

Share: