מה עדיף, להחליף, לתקן או לצפות אמבטיה?

June 18 2023Oded B

בישראל, למעלה ממחצית מהבניינים הם בניינים שנבנו לפני שנות ה-80. בבניינים אלו מבצעים לא פעם כל מיני סוגי שיפוצים שונים, כאשר חדר המקלחת כמובן נמנה בין אותם חללים שרבים מעוניינים לשפץ ולחדש. רגע לפני שמוציאים המון כסף על אמבטיה חדשה, הנה כמה דגשים לגבי ציפוי אמבטיה, תיקון אמבטיה וכל מה שבין לבין.

קודם כל, יש לציין שכשמדובר בתיקון אמבטיה, חשוב לשקול היטב את האפשרויות, וזאת מכיוון שכל אפשרות חידוש, תיקון או שיפוץ מתומחרת בצורות אחרות לגמרי. בהתאם לסוג הנזק, היושן או הבלאי של האמבטיה, ייתכן שתרצו להחליף אותה או לתקן אותה, אבל חשוב לזכור שבימינו ישנו גם שירות הנקרא ציפוי אמבטיות.

מה זה ציפוי אמבטיה ולמה כדאי?

ציפוי אמבטיה מאפשר לכם להנות ממראה חדש לחלוטין, וזאת בזכות הציפוי של האמבטיה בלבד (ללא פירוקה). יש לציין, ישנו יחסרון מסוים בפעולה של ציפוי אמבטיה, מכיוון שהפעולה הזאת מקטינה במידה מסוימת את האמבטיה עצמה (בכמה סנטימטרים בודדים בלבד). בפועל, הבחירה בין החלפת אמבטיה לבין שיפוץ צריכה ליפול על הנושא של העלויות, אבל לא רק.

אתם צריכים רק להחליט על מידת השיפוץ שאתם מעוניינים להשקיע, כמו גם לקחת בחשבון את המטרות מהאמבטיה בשנים הקרובות. האם אתם מתכננים להרחיב את המשפחה? אם כן, ודאי תרצו לשפץ. או לצפות את האמבטיה. במובן הזה של הדברים, תיקון אמבטיה על ידי ציפוי, זו לא פעולה אשר בהכרח מתקנת את הפגמים באמבטיה. לפני שמתקינים ציפוי אמבטיה, צוות המקצוענים חייב לעבור על הפגמים השונים, לשייף אותם וכן ליישם חומרי מילוי בסדקים אם יש כאלו.

אז, מה עדיף? לתקן או לצפות אמבטיה?

בסופו של דבר, בהחלט אפשר להגיד בביטחון מוחלט שהחלפת האמבטיה היא לרוב האפשרות היקרה ביותר ודורשת שיפוץ מלא של החלל לחדש. אגב, השיפוץ הזה בדרך כלל יכלול גם שיפוץ של התשתיות השונות, מה שעשוי להסתכם באלפי שקלים ומעלה.

מצד שני, תיקון אמבטיה הוא בדרך כלל חסכוני יותר, אך ייתכן שלא יהיה חסכוני באמת כמו ציפוי אמבטיות. את ציפוי האמבטיה ניתן לבצע בסוגי האמבטיות הבאות:

  • אמבטיות מחומר אקרילי
  • אמבטיות פח
  • אמבטיות יציקה
  • כיורים מסוגים שונים

כמה אמור לעלות ציפוי אמבטיות?

באופן כללי, מחיר ציפוי אמבטיה תמיד יהיה יותר נמוך מאשר מחיר תיקון אמבטיה מרוב הסוגים. ברוב המקרים מדובר על עלות של מאות – אלפי שקלים בודדים, אם כי מחיר ציפוי האמבטיה הוא בכפוף לכמה פקטורים שונים. למשל, חשוב לקחת בחשבון את מצב האמבטיה לפני שמצפים אותה.

במקרה הצורך, צ’יבי אמבטיות יתקנו את כלל הפגמים באמבטיה לפני שהם יצפו אותה בחומר המתאים ביותר. באופן הזה, צוות CHIBI BATH יוכל להחליק את כלל הבלאי והפגמים, הסדקים וכן הלאה, שקיימים באמבטיה. בשיטת הפעולה הזאת, ציפוי אמבטיה יהיה הפתרון המומלץ ביותר וכן המשתלם ביותר.

#החלפת אמבטיה
#ציפוי אמבטיה
#ציפוי אמבטיות
#שיפוץ אמבטיה
#שיפוץ אמבטיות
#תיקון אמבטיה
#תיקון אמבטיות
Share: