הטיפולים המשלימים לאטופיק דרמטיטיס

March 23 2023doritr

כאשר מדובר על טיפולים משלימים לאטופיק דרמטיטיס, יש להבחין בין הסוגים של המחלה. בישראל נהוג להבחין בין 2 סוגים, כאשר האחד הוא אטופיק דרמטיטיס לח והשני יבש. כיצד מטפלים, מה שורש הבעיה ובמה הטיפול כרוך? המשיכו לקרוא.

בעוד כי רופאים טוענים שהמקור של אטופיק דרמטיטיס עשוי להיות נעוץ במערכת העיכול, גישות אחרות גורסות כי שורש הבעיה טמון במערכת העיכול. לכן, לפני שמתחילים לטפל במצב של אסטמה של העור, מה שנקרא גם אטופיק דרמטיטיס, חשוב לאפיין במה בדיוק מדובר ואיזה סוג טיפול יהיה יעיל. הטיפולים המערביים והאלטרנטיביים האפשריים הם:

  • דיקור סיני: טיפול זה עשוי להיות מוצע ע”י קופות החולים, עבור ילדים ומבוגרים.
  • נטורופתיה: טיפול זה משולב בד”כ יחד עם שינויים בהרגלי התזונה.
  • הומאופתיה: טיפול הנחשב מומלץ יחד עם שינויי תזונה.
  • הומוטקסולוגיה: טיפולים אלו מתבססים על סילוק רעלים מהגוף במקביל לשינויים בתזונה.

כמה דגשים: טיפולים אלטרנטיביים ואקזמה של העור

בעוד שטיפולים מסוימים כמו סטרואידים מקומיים עשויים לספק הקלה בתסמינים, הם מגיעים לרוב עם תופעות לוואי שונות. לכן, חלק נכבד מהאנשים פונים לטיפולים אלטרנטיביים כדי לטפל באסטמה של העור, גירודים בגוף וכולי. מלבד היותם מסובסדים ע”י קופות החולים, טיפולים אלו אינם כוללים את אותן תופעות לוואי שכוללות תרופות שונות.

באופן כללי, קיימים טיפולים אלטרנטיביים שונים שעשויים לעזור לשפר את הסימפטומים של אטופיק דרמטיטיס, כמו למשל דיקור סיני. דיקור סיני עשוי לשפר את זרימת הדם, מה שיכול לעזור להקל על תסמינים של אטופיק דרמטיטיס.

הומאופתיה – על מה מתבססת?

עוד אופציה טיפולית היא: הומאופתיה. בזמן שדיקור סיני מתבטא בטיפול ישיר על עור הגוף, הומאופתיה היא טיפול אלטרנטיבי שמקורו בצמחים שונים. מאמינים כי צמחים אלו מעוררים את תגובת הריפוי הטבעית של הגוף, כך שטיפול צמחי גם צריך להישקל כאופציה.

בין אם בוחרים בשיטה כזאת או אחרת לטיפול במחלות כמו אטופיק דרמטיטיס, יש לציין כי חלק מהשיטות עשויות להתאים לחלק מהאנשים ושיטות אחרות יתאימו למטופלים אחרים. במקביל למציאת השיטה הנכונה לטיפול בבעיה, חשוב גם לבדוק כיצד ניתן לשנות את אורח החייך ואת הרגלי התזונה.

אורח חיים והרגלי תזונה: מה הקשר לאטופיק דרמטיטיס?

בסופו של דבר, הגורם המדויק לאטופיק דרמטיטיס אינו ידוע, אבל חלק מהמחקרים טוענים כי נראה שהמצב קשור לשילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים. בתוך כך, אורח חיים והרגלי תזונה עשויים לשחק תפקיד מכריע בהופעה והניהול של התסמינים.

במילים אחרות, חומרתם של התסמינים יכולה להשתנות לטובה אם מקפידים על אורח חיים בריא. באופן כללי, מומלצת צריכת מזונות עתירי ויטמינים ומינרלים חיוניים, מה שיכול לעזור להפחית את הדלקת ולהגן על העור. במקביל, חשוב גם להתייעץ עם תזונאית כדי לקבל תמונה ברורה יותר של המזונות המומלצים והמומלצים פחות.

Share: