רשלנות רפואית בהריון: השלכות ואתגרים לאישה ההרה

הריון הוא תהליך מרגש ומיוחד עבור כל אישה. מדובר על תהליך שבו היא יוצרת חיים ברחמה. על אף שהריון הוא הליך טבעי ומדי שנה נולדים לא מעט תינוקות בריאים ברחבי העולם, הרי שישנם גם לא מעט מקרים שבהם נולדים תינוקות עם מומים מולדים שהייתה אפשרות למנוע באמצעות בדיקות מתאימות.

כמו כן, ישנם מקרים שבהם לאישה נגרם נזק במהלך הלידה וזאת בגין מעקב הריון לא מספיק איכותי שהתבצע, בדיקות שלא שלחו אותה לבצע ועוד. בין אם נגרם לאישה נזק בהריון או בלידה ובין אם נגרם ליילוד נזק כתוצאה מרשלנות רפואית, חשוב מאוד לבחור בשירותיו של רשלנות רפואית עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום.

טעויות שעלולות להתרחש במהלך ההיריון

בכדי להבטיח הן את בריאות האישה ההרה והן את בריאות העובר במהלך ההיריון, כל אישה צריכה לעבור מעקב היריון אצל הרופא שהיא בוחרת. במהלך המעקב הרופא יבצע בדיקות רלוונטיות ויפנה אותה לביצוע בדיקות רלוונטיות נוספות לרבות: סקירות מערכות, בדיקות סקר, בדיקות דם, בדיקות שתן ועוד.

הבדיקות יכולות לגלות לא מעט סיבוכים שונים או בעיות הן אצל העובר והן אצל האישה. אם הרופא לא שלח את האישה לבצע את הבדיקות ובגין זאת נולד לה תינוק עם מום או שהיא נפגעה במהלך הלידה, אם הוא לא נתן מספיק תשומת לב לסימנים שונים במהלך ההיריון שיכלו להעיד על סיבוכים כלשהם והם אכן התרחשו בלידה או במהלך ההיריון ועוד, הרי שיש עילה לרשלנות רפואית.

סיבוכים שיכולים להיווצר במהלך ההיריון

הנה כמה מהסיבוכים שיכולים להיווצר במהלך היריון וחשוב מאוד שהצוות הרפואי יהיה מודע אליהן ויבדוק היטב שהם לא מתרחשים: יתר לחץ דם, סוכרת היריון, רעלת היריון, מומים בעובר, גידול תוך רחמי, תת גדילה של העובר בתוך הרחם, מצוקה עוברית ועוד.

כמו כן, ישנם מקרים שבהם יש צורך להחליט על ניתוח קיסרי בשל תוצאות בדיקות שונות אך הרופא איננו מקבל את ההחלטה המדוברת וכך יכול להיווצר נזק חמור ליולדת או ליילוד.

ההשלכות של רשלנות רפואית בהיריון

אם הרופא שהאישה בחרה בו ומטופלת אצלו, איננו עוקב בצורה הטובה ביותר אחר מצב האישה ומצב העובר שלה, אם נדרש לו יותר מדי זמן בכדי להחליט שיש צורך לבצע ניתוח קיסרי ועוד, הדבר עלול לגרום הן לבעיות גופניות והן לבעיות נפשיות לאישה וכן, להשפיע על החיים של התינוק גם לאחר הלידה וגם בבגרותו.

בגין רשלנות רפואית בלידה, תינוקות יכולים להיוולד עם שיתוק מוחין או נזק מוחי קשה וכן, האישה יכולה להיפגע מבחינה פיזית או נפשית. בכל מקרה מעין זה, חשוב מאוד לפנות לשירותיו של עורך דין המומחה בתחום המדובר, על מנת שיסייע לבחון האם יש עילה לתביעת רשלנות רפואית בהיריון ובמידה ואכן יש עילה, להגיש את התביעה ולייצג את האישה בצורה הטובה ביותר.